KAD HOBI POSTANE BIZNIS: VUKOV HEKLANE IGRAČKE

Kristina Vukov je jedna od žena preduzetnica koja je na nedavno završenom gradskom konkursu dobila subvencije za svoj biznis. Svojom idejom pridobila je komisiju koja je u Kristininom biznis planu videla potencijal. Kristina se bavi proizvodnjom heklanih igračaka.
Kristina Vukov je jedna od žena preduzetnica koja je na nedavno završenom gradskom konkursu dobila subvencije za svoj biznis.
Svojom idejom pridobila je komisiju koja je u Kristininom biznis planu videla potencijal.
Kristina se bavi proizvodnjom heklanih igračaka.
Po zanimanju je master inžinjer za zaštitu životne sredine ali je svoj poslovni put pronašla u nečemu durgom.
- Počela sam da štrikam na master studijama 2010. iz hobija, a kasnije i da heklam. Čak sam u određenoj meri to što sam napravila i prodavala preko društvenih mreža. Međutim, tek kad sam početkom 2019. godine napravila prvu heklanu igračku, žapca, kojom sam zaista bila zadovoljna, počela sam da hobi razvijam u posao, priča Kristina za Virtuelni inkubator.
Tokom dve godine, pored heklanja, Kristina je unapređivala razne veštine koje su uključivale i fotografiju, marketing, prodaju…
Kada je osetila da je spremna, juna prošle godine otvorila je svoju preduzetničku firmu “Vukov heklane igračke”.
- U mojoj ponudi se nalaze različite zvečke, životinje, voće i povrće, hrana… Potrudila sam se da imam raznovrsnu ponudu koja je zanimljiva deci različitog uzrasta i pola. No, pre svega, pravim igračke koje su napravljene od pamuka, napunjene antialergijskim silikonskim češljanim vlaknom. Svaka igračka je ručno napravljena, sa ušivenim i izvezenim detaljima bez plastičnih delova, pa su kao takve bezbedne za igranje i izuzetno kvalitetne. To znači da će se deca sa njima dugo igrati, kaže Kristina.
Kada je počela da pravi igračke, Kristina je već bila mama i bilo joj je jako važno da se igračke lako održavaju.
- Sve igračke mogu da se peru u mašini na 30 stepeni i to je, s jedne strane, veliko olakšanje a s druge strane, igračke koje se lako zaprljaju, lako se i operu i deca se mogu potpuno bezbedno igrati, kaže Kristina i dodaje:
- Deca veoma vole ovakve igračke. Bebama su zanimljive zbog zvuka i boja, i uglavnom vole da ih žvaću kad ih muče zubići. Starija deca vole životinje, a sa voćem i povrćem mogu na razne načine da se igraju, tako da su im dugo zanimljivi.





